סמל המרכז הקהילתי

טל: 08-9232542
ramlajob@gmail.com
פקס: 08-9226403

ילדי רמלה יוצאים מהמסכים ויוצרים על הבמה!


ביום רביעי, 21.3.2018, התקיים בהיכל התרבות ברמלה המופע "קרב מייק רימייק רמלה" - מופע ייחודי ומרגש המשלב מסך ובמה, בו הופיעו ילדי רמלה יחד עם הלהקה המקצועית של האמנית והיוצרת רננה רז, בקטעי מחול ותיאטרון שיצרו. המופע התקיים במעמד ראש העיר מר מיכאל וידל, הנהלת אגף החינוך והנוער של עיריית רמלה, הנהלת תכנית קרב והנהלת החברה למתנ"סים.

המופע הוא שיאו של מיזם יוקרתי שפותח על ידי תכנית קרב ולראשונה פעל השנה בשיתוף רשת המתנ"סים בעיר ואגף החינוך והנוער. המיזם כולל תהליך מונחה של שלושה חודשים בו הילדים יצרו יצירות אמנותית לבמה כתגובה לקטעי יוטיוב, בהנחיית מדריכים של קרב ושל המתנ"ס שעברו השתלמויות ייעודיות בנושא על ידי רננה רז. מתודת הלמידה המקורית פותחה בהשראת מופע שיצרה רז, YouMake ReMake Kids, המשלב בין מדיה דיגיטלית ואמניות הבמה ומורכב מתגובות בימתיות שנותנות פרשנות ייחודית לקטעי יוטיוב.

שבע קבוצות לקחו חלק במיזם: ביה"ס אופק, ביה"ס אחוה, ביה"ס בן צבי, ביה"ס מענית, ביה"ס שרת, ביה"ס האמנים ומתנ"ס האמנים. הקבוצות הופיעו על הבמה עם הקטעים שיצרו והיה ניכר שהחומרים לקוחים מעולמם של הילדים - קטעי מחול בהשפעת תנועות וירלאיות ברשת, קטע העוסק בהשפעות הסמארטפונים וקטע נוגע ללב על בריונות ברשת. בין קטעי הילדים נשזרו קטעים מהמופע המקורי של רננה רז והמופע הסתיים בחגיגה של ממש - ריקוד סוחף ומשעשע של כל המשתתפים על הבמה, למעלה מ-100 ילדים וילדות עם להקתה של רז.

בתום המופע חולקו תעודות השתתפות לכל הקבוצות על ידי הגב' יונית יעקובוביץ מנכ"לית תכנית קרב, מר מוטי עבו, מנהל מחוז מרכז החברה למתנ"סים והגב' לירון כרמלי, מנהלת מחלקת בתי הספר, אגף החינוך והנוער עיריית רמלה.

תודות לרננה רז ולתחומי המחול והתיאטרון של תכנית קרב שהובילו את ההיבט המקצועי של המיזם, בתהליך פתוח ושיתופי המעודד חשיבה יצירתית ועצמאית. תודה לכל השותפים – תכנית קרב ברמלה, רשת המתנ"סים ואגף החינוך והנוער, למנהלות בתי הספר והמתנ"ס, למדריכים ולמדריכות ותודה מיוחדת לילדי רמלה על ההתמסרות, היצירתיות והאומץ לעלות על הבמה!
"קרב מייק רימייק" מקדם חדשנות חינוכית, אמנותית וחברתית, המשלבת ילדים וילדות בתהליכים יצירתיים לבמה.

 

לגלריית התמונות מתוך אירוע קרב מייק רימייק לחצו כאן

ניוזלטר החודש
מתנסנט |חוגים