תאריך:01/11/2018
שעה:20:30
אולם:היכל התרבות רמלה
מיקום:היכל התרבות
מחיר:50
נגני התזמורת
על האירוע:

התזמורת הקאמרית הישראלית

מנצח: אריאל צוקרמן
סולנים: קול שמחה – וורלד קווינטט

חמישיית נגני הכליזמר העכשווית משוויצריה, המונה 2 נגנים ישראליים (החלילן אריאל צוקרמן ונגן הבס ברק מורי), נחשבת היום להרכב המוביל בעולם בתחום מוסיקת הנשמה היהודית. "מיכאל הייטצלר הוא כיום נגן קלרינט הכליזמר הטוב בעולם, לרבות גיורא פיידמן" (הפרנקפורטר אלגמיינה). יחד איתם בהרכב גם הפסנתרן אוליבייה טרואן והמתופף כריסטוף שטאודמן.

ההרכב המופלא הזה מופיע בכל רחבי העולם ובמיטב האולמות, וכן בפסטיבלים של מוזיקה קלאסית, ג'אז ומוזיקת עולם. הם הופיעו עם הפילהרמוניות של ברמן, באזל, מינכן, הנובר ועוד וקיימו הופעות באולמות כמו הקארנגי הול בניו יורק, הקונצרטחבאו באמסטרדם, אולם המלכה אליזבת בלונדון ועוד.

המבקרים בעולם אינם מפסיקים להתלהב מהופעותיהם המרובות. "חמישייה פנטסטית", כותב הלוס אנג'לס טיימס, "מה שהם עושים עם מוזיקת הכלייזמר דומה למה שעשה פיאצולה לטנגו או ואהן וויליאמס לשירי העם האנגליים – הם מעצבים את המוזיקה מחדש ומגלים אותה לעולם" כותב האינדפנדנט הבריטי. "מוזיקת כלייזמר עכשווית, בו בעת שהיא נאמנה לשורשיה, דומה לחיבור אלמנטים של קלאסיקות ג'אז, מוזיקה ים תיכונית ומוזיקה אוריינטלית. קול שמחה מבצעת בשלמות וירטואוזית עם מגע של גאונות והומור. בתכניותיהם, כמעט כולן ביצירות שנכתבות ע"י ההרכב, הם כובשים את הקהל בצורה שבעבר יוחסה רק למספרי סיפורים אגדתיים" כותב הפרנקפורטר רונדשאו.

הלהקה הופיעה לפני כשנתיים עם התזמורת הקאמרית בקונצרט שהקהל סרב ללכת בסיומו הביתה ודרש עוד ועוד הדרנים.


1.11.18 | 20:30 | היכל התרבות 

מחיר כרטיס - 50 ש"ח בלבד 

למידע נוסף מלאו פרטים